Informacje na temat warunków wyznaczanych przez banki odnośnie zdolności kredytowej

Dziś sporo osób ubiega się o pożyczkę - system bankowy uzależnił od siebie sporo ludzi. Mówi się że banki całkiem otwarcie użyczają kredytów, aczkolwiek należy to uściślić. Nie każdy bowiem może zdobyć pozwolenie od banku w postaci zdolności kredytowej. To naturalnie banki badają szczegółowo swoich przyszłych lub niedoszłych wierzycieli. Co tymczasem wpływa na pozytywną decyzję?

Co jest nadrzędnym argumentem dla dużej części banków w momencie gdy klient składa wniosek kredytowy? Przede wszystkim kluczowe są stałe wpływy, w drugiej kolejności istotne są też jego zobowiązania. Bank musi być przekonany że interesanta prócz rat kredytowych stać także na proste codzienne koszty utrzymania. Być może to wydać się wręcz śmieszne lecz na to czy bank udzieli nam kredytu mogą wpłynąć takie czynniki jak posiadanie osobistego auta, ilość osób do opieki, koszt zastawianej nieruchomości w przypadku kredytu pod hipotekę czy nawet dysponowanie kartami płatniczymi.

Najchętniej banki wypłacają małe pożyczki gotówkowe, chociaż teraz odeszły od postaci kredytów za okazaniem dowodu osobistego. Natomiast wyłącznym dodatkowym dokumentem jaki powinniśmy okazać jest zaświadczenie o zarobkach. Bank w którym założyliśmy rachunek rozliczeniowy i w którym ubiegamy się o drobną pożyczkę, przejrzy naszą historię i jeśli całość będzie bez zarzutu - bez problemu udostępni kapitał.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa w sytuacji znaczących kredytów. Te udostępniane są na długi czas - najczęściej w przybliżeniu 25 do 35 lat i między innymi w związku z tym istotną rolę może odgrywać nawet wiek kredytobiorcy. W wybadku kredytów hipotecznych decudująca jest cena zastawianej nieruchomości, bilans finansowy klienta i przede wszystkim jego nieskazitelne konto w BIK. Rzecz jasna każdy bank proponuje odmienne warunki, także wypada zaznajomić się z każdą propozycją.